This is a translation of an original page in English.

The English original page has been changed since this translation was last updated. The English page can be found at:
http://www.gnu.org/software/software.html.en
The date of change in the English page is:
2011-08-06

Please see the Translations README to find out how you can help with updating this translation.

Stiahnite si GNU

Stiahnite si distribúcie

GNU a Linux

Ak hľadáte kompletný systém na inštaláciu, pozrite si zoznam GNU/Linux distribúcií obsahujúcich výlučne slobodný softvér.

Na vyhľadanie nejakého konkrétneho balíčka so slobodným softvérom, či už GNU alebo nie-GNU, použite prosím Knižnicu slobodného softvéru: kategorizovanú databázu slobodného softvéru s podporou vyhľadávania. Knižnica je aktívne spravovaná Nadáciou pre slobodný softvér a obsahuje odkazy na domovské stránky jednotlivých programov (ak sú dostupné). Obsahuje tiež zoznam všetkých GNU balíčkov. Odkazy na dokumentáciu k slobodnému softvéru sú k dispozícii na samostatnej stránke.

Spravujeme tiež zoznam softvérových projektov s vysokou prioritou. Pomôžte prosím s týmito projektami, ak môžete. Ďalšie spôsoby ako prispieť do GNU, vrátane možnosti spravovať opustené GNU balíčky a pomáhať s ich vývojom, nájdete na stránke Pomôžte GNU.

Ak ste vývojárom nejakého GNU balíčka, príp. uvažujete o vytvorení nového, odporúčame vám preštudovať informácie pre vývojárov GNU softvéru. Ak chcete, aby sa váš softvér stal oficiálnym GNU balíčkom, musí spĺňať podmienky pre zaradenie do GNU. Informácie ohľadom licencií pre GNU softvér a ostatných licencií pre slobodný softvér nájdete na stránke Licencie.

Ponúkame vám tiež krátky zoznam slobodného softvéru pre Microsoft Windows, pre užívateľov Windows, ktorí by sa radi dozvedeli viac o slobodnom softvéri.

Ako získať GNU softvér

GNU softvér je možné získať viacerými spôsobmi:

Vyradené GNU balíčky

GNU balíčky môžu byť príležitostne vyradené, najmä v prípadoch, ak boli nahradené iným alebo začlenené do iného balíčka. Tu je ich zoznam; pôvodné stránky takýchto projektov ponechávame (ak existovali): 3dkit, abcsh, awacs, cfs-el, checker, dgs (display ghostscript), dld, dr.genius, elib, ffp, fhp, free (gnu.free), gcron (viď. mcron), gfe, ggv (viď. gv), gicqd, giptables, gnochive, gnotepad+, gnubios, gnucad, gnupedia (viď. wikipedia), gnusql, gnustep-db, gnuts, goose, gphoto, graphics, grover, gtkeditor, gtkeyboard, hegemonie, lengualibre, leonardo, mana, messenger, mgcp, mll2html, obst, octal, p2c, patchwork, pips, poc, rat, sweater, toutdoux, webpublish, xbase, xinfo, xmhtml.

[FSF logo]“Our mission is to preserve, protect and promote the freedom to use, study, copy, modify, and redistribute computer software, and to defend the rights of Free Software users.”

The Free Software Foundation is the principal organizational sponsor of the GNU Operating System. Support GNU and the FSF by buying manuals and gear, joining the FSF as an associate member, or making a donation, either directly to the FSF or via Flattr.

návrat na začiatok

Preklady tejto stránky