Цей переклад може не відображати змін, внесених із 2021-07-18 у англійський оригінал.
Ви можете поглянути на ці зміни. Будь-ласка перегляньте файл README стосовно перекладів для того, щоб отримати інформацію про координування перекладів цієї статті.
Вирок у справі Microsoft
Багато користувачів GNU/Linux думають про цю систему, як про конкурента Microsoft. Але рух за вільне програмне забезпечення спрямований на вирішення проблеми, набагато більшої, ніж Microsoft: проблеми невільних програм, які розробляють так, щоб залишити користувачів безпорадними і перешкодити їхній співпраці. Microsoft найбільший розробник таких програм, але багато інших компаній відносяться до свободи користувачів так само погано; якщо вони скували не так багато користувачів, як Microsoft, це сталося не від нестачі старанності.
Оскільки Microsoft — тільки частина проблеми, поразка цієї компанії в антимонопольному процесі не обов'язково означає перемогу вільного програмного забезпечення. Допоможуть результати цього процесу вільного програмного забезпечення і будуть вони сприяти свободі користувачів, залежить від конкретних стягнень, які суд накладе на Microsoft.
Якщо заходи будуть складені так, щоб дозволити іншим компаніям конкурувати, пропонуючи невільні програми, це нічим особливим не буде корисно Світу Свободи. Можливість вибору господаря — не свобода. А конкуренція могла б привести до того, що вони стали б “краще” справлятися із завданням краще у вузькому технічному сенсі; нам було б важче “конкурувати” з ними технічно. Ми будемо продовжувати пропонувати користувачеві те, що ці компанії не пропонують свободу — і з цієї причини користувачі, які цінують свободу, будуть продовжувати вибирати вільні програми. Але користувачів, які не цінують свободу і вибирають систему тільки на основі зручності, можуть спокусити “поліпшені” невільні системи.
Поділ Microsoft на окремі компанії, крім іншого, могло б бути небезпечним для вільного програмного забезпечення, тому що ці дрібніші компанії, не стримувані більше готовністю громадськості засудити Microsoft, могли б знайти можливість агресивнішого наступу на вільне програмне забезпечення, ніж нинішня об'єднана компанія.
Я запропонував заходи цього процесу, які допомогли б вільним програмами конкурувати з Microsoft: наприклад, вимагати від Microsoft публікувати документацію всіх протоколів і користуватися патентами тільки для захисту, а не для нападу. Ці заходи відняли б у Microsoft зброю, яку компанія планує застосовувати проти нас (згідно із випадково розголошеними “геловінськими документами” Microsoft, які викривають її плани по боротьбі із розробкою системою GNU/Linux).
Коли ми дізнаємося, які заходи обере суд, ми зрозуміємо, пішов процес на користь чи шкоду руху за вільне програмне забезпечення.